BTA16/600BWRG Triaks 600V,16A, Igt<50mA, TO-220
BTA16-600BWRG
22
  • Apraksts
    • Manufacturer STMicroelectronics
    • Type of thyristor triac
    • Max. off-state voltage 600V
    • Max. load current 16A
    • Case TO220ABIns
    • Gate current 50mA
    • Technology Snubberless™
    • Mounting THT
    • Kind of package tube
    • Additional information
    • Gross weight: 2.25 g
    • Manufacturer part number: BTA16-600BWRG
    Parametri
    TO-220
    THT
    600V
    16A
    50mA